phoenix_icons phoenix_icons Filter

Bebras Honour Roll 2022 Round 1

Congratulations to the top-scoring students from the first round of the Bebras Australia Computational Thinking Challenge 2022. The following students attained full marks in the challenge.


Years 3+4

  • Alex Ru
    Lindfield Public School, NSW
  • Alessandra Tong
    Northcross Christian School, NSW
  • Cailyn Huang
    Northcross Christian School, NSW
  • Lucy Glynn
    Prince of Peace Lutheran, NSW
  • Charmaine Kong
    Citipointe Christian College, QLD
  • Yuhan Jiang
    Citipointe Christian College, QLD
  • Isabella Yi Xuan Luan
    Citipointe Christian College, QLD
  • Blake Melis
    Floreat Park Primary School, WA
  • Henry Ingham
    St Peter Julian Eymard, VIC
  • Kobe Hoyne
    St Peter Julian Eymard, VIC
  • Elena Lazzaro
    Gippsland Grammar, VIC
  • Ashton Knox
    St Charles Catholic Primary School, NSW
  • Jeffrey Shi
    The King's School, NSW
  • Kenneth Qu
    The King's School, NSW
  • Rayaansh Talwar
    The King's School, NSW
  • Dejanah Patrick-Urrutia
    Australian Mensa, NSW
  • Jacob Woolford
    Australian Mensa, NSW
  • Sophie Chalmers
    Australian Mensa, NSW
  • Serena Cordaro
    Australian Mensa, NSW
  • Victoria Pan
    Australian Mensa, NSW
  • Thomas Ridley
    St Aloysius Catholic Primary School, NSW
  • Francis Le
    Our Lady of Mt Carmel Catholic, NSW
  • Callum Wilson
    St Anthony's Catholic Primary, NSW
  • Lucas Vozzo
    St Mary's Star of the Sea, NSW
  • Callan Harrington
    St Patrick's School, VIC
  • Christian Kara
    St Patrick's School, VIC
  • Jayden Joseph
    St Patricks School, VIC
  • Bao Yun Grace Ooi
    Quantum Education, VIC
  • Brooks Ran
    Quantum Education, VIC
  • Jayden Lin
    Quantum Education, VIC
  • Zhenchong Liu
    Quantum Education, VIC
  • Alexander Liu
    Jimmy's Tutoring, QLD
  • Anya Bath-Samarakoon
    ABS Home School, VIC
  • Eric Mo
    5D College, NSW
  • Koji Takamura
    Home School - Takamura, NSW
  • Anchen Deng
    Integrated Education Centre of Excellence (IECE), VIC
  • Alexander Li
    Integrated Education Centre of Excellence (IECE), VIC
  • Lucas Hu Li
    Integrated Education Centre of Excellence (IECE), VIC
  • Ray Tianrui Liu
    Integrated Education Centre of Excellence (IECE), VIC
  • Connor Cruse
    Home School - Cruse, TAS
  • Bonnie Murphy
    Home School - Murphy, VIC
  • Ethan Wang
    Eastwood Public School, NSW
  • Isaac Cheng
    Eastwood Public School, NSW
  • Timothy Hui
    Eastwood Public School, NSW
  • Esmond Le
    Eastwood Public School, NSW
  • Jasmin Sura
    Wembley Primary School, WA
  • Raffe Hazeldine
    Wembley Primary School, WA
  • Phoebe Hurley
    Wembley Primary School, WA
  • Lixin Weng
    Kenmore South State School, QLD
  • Alexandra Hawkins
    Australian Mensa, WA
  • Felix Frias
    Australian Mensa, WA
  • Kayden Tyler
    Redland Bay State School, QLD
  • Lucy Vanderberg
    Redland Bay State School, QLD
  • Thomas Mann
    St Michael's Catholic Primary School Meadowbank, NSW

Years 5+6

  • Kayla Cameron
    Mil Lel Primary School, SA
  • Jayden Fahmy
    St Phillip's Christian College - Port Stephens, NSW
  • Kellen Royes
    St Phillip's Christian College - Port Stephens, NSW
  • Aiden Nguyen
    Christ Our Holy Redeemer School, VIC
  • Curtis Middleton
    Christ Our Holy Redeemer School, VIC
  • Leon H
    Northcross Christian School, NSW
  • Ava Wu
    Citipointe Christian College, QLD
  • Samuel Au-Yeung
    Citipointe Christian College, QLD
  • Shani Kristanto
    St John's School, VIC
  • Jessica Hua
    Georges Hall Public School, NSW
  • Claire Nguyen
    Georges Hall Public School, NSW
  • Leona Manoj
    Georges Hall Public School, NSW
  • Daniel Paw
    Arden Anglican School, NSW
  • Panya Yang
    Floreat Park Primary School, WA
  • Ananya Thakar
    Rochedale State School, QLD
  • Japji Kaur
    Rochedale State School, QLD
  • Tanisha Raikwar
    Rochedale State School, QLD
  • Jay Davies
    Gippsland Grammar, VIC
  • Jon Del Mastro
    Gippsland Grammar, VIC
  • Nahian Uddin
    Gippsland Grammar, VIC
  • Oscar Callanan
    Gippsland Grammar, VIC
  • Abigail Bedard
    Pilgrim School, SA
  • Nate Minchin
    Pilgrim School, SA
  • Lachlan Ge
    STEM Camps, NSW
  • Vincent Hu
    STEM Camps, NSW
  • Brian Zhang
    Australian Mensa, NSW
  • Veronica Pan
    Australian Mensa, NSW
  • Aidan Lee
    St Mary's Star of the Sea, NSW
  • Jayden Zhang
    Quantum Education, VIC
  • Tristan Tiraboschi
    Home School - Tiraboschi, QLD
  • Hong Sau Jacky Zhong
    Integrated Education Centre of Excellence (IECE), VIC
  • Vincent Ng
    Home School - Chan, VIC
  • Damon Stripp
    Wembley Primary School, WA
  • Poppy Evans
    Wembley Primary School, WA
  • Zephyr Thomas
    Wembley Primary School, WA
  • Allen Bineesh
    North Rocks Public School, NSW
  • Chloe Cui
    North Rocks Public School, NSW
  • Crystal Zhou
    North Rocks Public School, NSW
  • Ethan Bai
    North Rocks Public School, NSW
  • Grace Lin
    North Rocks Public School, NSW
  • Jungwoo Seo
    North Rocks Public School, NSW
  • Ivy Bi
    North Rocks Public School, NSW
  • Justin Qi
    North Rocks Public School, NSW
  • Kayla Chiu
    North Rocks Public School, NSW
  • Neil Kejriwal
    North Rocks Public School, NSW
  • Olivia Peng
    North Rocks Public School, NSW
  • Vihan Suraweera
    North Rocks Public School, NSW
  • Madison Hawkins
    Australian Mensa, WA
  • Sachin Hurley
    Eastwood Public School, NSW
  • Zac Kinley
    Brighton Primary School, SA

Years 9+10

  • Thomas Chan
    Trinity Grammar School Kew, VIC
  • Anubhav Ammangi
    Redeemer Baptist School, NSW
  • Shalisa Wijeyawardena
    Abbotsleigh, NSW
  • Alex Ma
    Australian Mensa, NSW
  • Hugo Ni
    Australian Mensa, NSW
  • Jamie Hao
    Australian Mensa, NSW