phoenix_icons phoenix_icons Filter

2018 Honour Roll

Bebras Australia 2018 Honour Roll

We’re excited to congratulate the top-scoring students from the first round of the Bebras Australia Computational Thinking Challenge 2018.

Years 3 & 4

  • Dylan Bradley
    Pimpama State School, QLD
  • Ineka Marsh
    Pimpama State School, QLD
  • Stella Edmondson
    Manly West State School, QLD
  • Yiheng He
    Lindfield Public School, NSW
  • Grace Beck
    Lindfield Public School, NSW
  • Noah Klikauer
    Home School, NSW
  • Addison Munday
    Home School, NSW
  • Axel Benjamin
    Home School, QLD
  • Alexander Yiu
    Sydney Grammar School Edgecliff
    Preparatory School, NSW
  • Lewis Horgan
    St Francis School Lockleys, SA
  • Sean Oh
    Marie Bashir Public School, NSW
  • Aditya Chauhan
    Marie Bashir Public School, NSW
  • Maliana Vono
    Marie Bashir Public School, NSW
  • Zoya Khan
    Marie Bashir Public School, NSW

Years 5 & 6

  • Dev Sagar Shah
    Baulkham Hills North, NSW
  • Paul Turner
    Baulkham Hills North, NSW
  • Thomas White
    Ambrose Treacy College, QLD
  • William Grimison
    Sutherland Public School, NSW
  • Emily Latham
    Arden Anglican School, NSW
  • Olivia Dorgan
    Arden Anglican School, NSW
  • Asher Chhabra
    Lindfield Public School, NSW
  • Erica Wong
    Lindfield Public School, NSW
  • Justin Khoo
    Lindfield Public School, NSW
  • Jessica Woods
    Lindfield Public School, NSW
  • Kyle Sim
    Lindfield Public School, NSW
  • Michael Ruff
    Lindfield Public School, NSW
  • Natalie Hou
    Lindfield Public School, NSW
  • Isabella Lee
    Georges Hall Public School, NSW
  • Amy Macfarlane
    Scotch Oakburn College, TAS
  • Olivia Darcey
    Scotch Oakburn College, TAS
  • Warren Shi Huang
    Launceston Church Grammar School, TAS
  • Finn Stenning Alexander
    Trinity College, WA
  • Paddy Waters
    Sydney Grammar School Edgecliff
    Preparatory School, NSW
  • Benjamin Rollason
    Christ Church Grammar School, WA
  • Angus Liang
    Ermington Public School, NSW
  • Arpon Karmaker
    Ermington Public School, NSW
  • Aryan Narayanan
    Ermington Public School, NSW
  • Dante Alferez
    Ermington Public School, NSW
  • Derek Wen
    Ermington Public School, NSW
  • Harry Yang
    Ermington Public School, NSW
  • Jayden Huang
    Ermington Public School, NSW
  • Joel Lee
    Ermington Public School, NSW
  • Jonathan Gu
    Ermington Public School, NSW
  • Jonathon Zhong
    Ermington Public School, NSW
  • Kevin Yang
    Ermington Public School, NSW
  • Michael Hue
    Ermington Public School, NSW
  • Ryan Chung
    Ermington Public School, NSW
  • Yu Tong Duan
    Ermington Public School, NSW
  • Sebastian Wei
    Ermington Public School, NSW
  • Frank Yu
    Ermington Public School, NSW
  • Astrid Harkin
    St John’s Primary, VIC
  • Emily Janssen
    St John’s Primary, VIC
  • Tahlia Crawley
    St John’s Primary, VIC
  • Sharuka Sivasuthan
    Haileybury, VIC
  • Archie Somerville
    Haileybury, VIC

Years 7 & 8

  • Kobi Benjamin
    Home School, QLD